Medarbetare

Advokat 1992

CARL-JOHAN MALMBERG

cjm@lexadvokatbyra.se0705-729730

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 1989 Jur.kand Stockholms Universitet 1985. Carl-Johan är specialiserad på ekobrott och skatterätt.

Advokat 2005

MAGNUS BUNGSMUHR

magnus@lexadvokatbyra.se0739-850849

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2002. Jur.kand. Stockholms Universitet 1998. Magnus är specialiserad inom brottmål, tvistemål och skatterätt.

Advokat 1988

SVEN SEVERIN

sven@lexadvokatbyra.se0705-817473

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2013 Jur.kand. Lunds Universitet 1981. Sven är specialiserad inom brottmål.

Advokat 2012

KLAS BJUREMARK

klas@lexadvokatbyra.se076-0460899

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2016. Jur. kand. Lunds Universitet 2008.
Klas är specialiserad inom brottmål och familjerätt.

Advokat 2013

PETER LÖVEBORG

peter@lexadvokatbyra.se070-774 04 77

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2016. Jur. kand. Stockholms Universitet 2004. Peter är specialiserad på tvistelösning och processer, fastighets- och hyresrätt samt allmän affärsjuridik.

Advokat 2014

ANDREAS ISRAELSSON

andreas@lexadvokatbyra.se070-689 50 69

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2018. Jur. kand. Stockholms Universitetet 2007.
Andreas är specialiserad inom brottmål, försäkringsrätt och personskador.

Advokat 2015

JERKER ÖHRFELDT

jerker@lexadvokatbyra.se073-801 00 06

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2018. Jur. kand. Stockholms universitetet 2008.
Högskoleexamen i psykologi Stockholms universitet 2008. Jerker är specialiserad inom arbetsrätt, brottmål och allmän affärsjuridik.

Advokat 2010

CHRISTIAN OXHAMRE

christian@lexadvokatbyra.se070-433 92 11

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2019. Jur. kand. Lunds universitet 2002. Christian är specialiserad inom brottmål, familjerätt och tvistelösning.

Biträdande jurist 2020

EMMY PETERSSON

emmy@lexadvokatbyra.se076-1149328

Verksam på LEX Advokatbyrå sedan 2020. Juristexamen Stockholms Universitet 2020.
Emmy biträder advokat Peter Löveborg företrädesvis inom fastighetsrätt, tvistelösning och allmän affärsjuridik.

Den här webbplatsen använder cookies för förbättra din användarupplevelse, för säkerhetsrutiner och för statistik. Genom att fortsätta använda webbplatsen samtycker du till att cookies används. Mer information. Ok!